ФДМ продав винзавод у центрі Одеси за 235 млн грн. Претендували 12 компаній

20:41 14.09.2021

Фонд державного майна продав на відкритому аукціоні цілісний майновий комплекс виноробного підприємств Одесавинпром, розташованого в центрі Одеси на Французькому бульварі, 10.

Про це повідомляє пресслужба ФДМ.

В аукціоні взяли участь 12 компаній, які збільшили стартову ціну в 3,6 раза до 234,9 млн грн.

Переможцем торгів стала компанія Каплор 7, зареєстрована в Одесі. Згідно з держреєстром юросіб, компанія займається виробництвом вина і сидру, оптовою торгівлею алкогольними та іншими напоями. Кінцевий бенефіціарний власник – Наталя Голуб.

В умовах приватизації прописано гарантії збереження профілю діяльності заводу, соціальні зобов'язання перед працівниками та збереження пам'ятки архітектури – фасадної будівлі заводу.

Переможець аукціону має підписати спеціальний охоронний договір з владою міста щодо збереження культурної спадщини.

Новий власник Одесавинпром, після підписання протоколу аукціону, договору купівлі-продажу та сплати коштів, отримає у власність 97 об'єктів нерухомості, а також підвали для обробки і зберігання вина, виробничі корпуси, складські приміщення виробленої продукції, понад 200 транспортних засобів.

Продаж Одесавинпрому став першим аукціоном з приватизації виноробних заводів в Україні. Очікується, що до кінця року буде продано Котовський та Ізмаїльський виноробні заводи.

Одесавинпром – найстаріше виноробне підприємство України.

Почало свою роботу 1857 року як виноробні підвали Франсуа Нуво, які збереглися в робочому стані дотепер.

Пізніше належали міністерству царського двору, отримавши назву «Склады удельного виноделия».

За радянських часів тут було засновано Перший експериментальний винзавод. З 1991 року на базі головного заводу тресту Одесавинпром засновано акціонерне товариство закритого типу.

19 серпня 2021 року ФДМ в Одеській і Миколаївській областях оголосив про підготовку до приватизації трьох виноробних заводів в Одесі та області.

Ще на цю тему