«Не відступайте! Не зупиняйтесь! Не зволікайте!»: Джелялов передав звернення через свого адвоката / Лист

08:00 13.09.2021

Заарештований в окупованому Криму перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов заявив, що має намір продовжувати свою боротьбу, перебуваючи в ув'язненні, всіма доступними засобами.

Про це йдеться в листі Джелялова, який адвокат Микола Полозов опублікував у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Я був готовий до такого розвитку подій і за прикладом старших братів не маю наміру відступати від власних переконань! Продовжуватиму боротьбу доступними мені тут в ув'язненні способами. Під час обшуку у моєму будинку співробітник, який його проводив, між іншим, сказав: «Ваша зброя - слово. А це набагато небезпечніше». Так що моє «зброя» зі мною», - написав Джелялов.

За його словами, він не має наміру відступати з обраного шляху і відмовлятися від свого статусу представника кримськотатарського народу.

«Вісім років тому ви, мій народ, делегували мені право представляти ваші інтереси. Нагородили високим статусом і відповідальністю, перед обличчям якої я не міг мовчати і ховатися. Я вибрав цей шлях свідомо і не зверну з нього. Зі мною поруч моя кохана дружина, мої близькі друзі, весь мій народ і весь світ. І жодним стінам цього не змінити», - заявив перший заступник голови Меджлісу.

Він також закликав кримських татар не опускати руки, продовжити боротьбу.

«Мій народе! Не вірте лицемірним викривачам, які умовлятимуть, що жертва насильства сама винна в насильстві над нею! Вони скажуть, що я сам «наражався», що якби я сидів я тихо, залишився б дома з сім'єю. Але нам недозволено себе так вести. Не опускайте руки! Нехай створене зі мною не вселяє у вас страх, адже це одна з їхніх цілей», - написав політв'язень.

Незаконно затриманому в окупованому Криму Наріману Джелялову перекваліфікували звинувачення з пособництва в диверсії на вчинення диверсії на газопроводі в селі Перевальному (частина 1 статті 281 КК РФ).

За інформацією Офісу омбудсмена України, незаконно затримані в окупованому Криму Наріман Джелялов та брати Азіз та Асан Ахтемови утримуються у слідчому ізоляторі Сімферополя.

«За нашими даними, Наріман Джелялов і ще два брати, які за тією ж статтею обвинувачуються, перебувають у слідчому ізоляторі міста Сімферополь, а інші, яким дали адміністративний арешт, — вони перебувають у ІТТ «Київської поліції міста Сімферополя», - сказала омбудсмен Людмила Денисова.

3 і 4 вересня в окупованому Криму силовики провели незаконні обшуки й затримали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, а також активістів Ельдара Одаманова, Азіза й Асана Ахтемова, Шевкета Усеїнова.

6 вересня районний «суд» Сімферополя заарештував Джелялова і братів Ахтемових до 4 листопада. Одаманов і Усеїнов отримали 14 і 15 діб «адміністративного арешту» відповідно.

10 вересня Верховна Рада ухвалила заяву з закликом до міжнародного співтовариства засудити чергову хвилю репресій проти кримських татар в окупованому Криму.
 

Ще на цю тему