Лавров звинуватив Україну у «війні проти російської мови»: досягла масштабів лиха

17:41 06.09.2021

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров вважає, що Україна нібито веде війну проти російської мови. І вона вже досягла масштабів лиха.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його зустріч з педагогічним співтовариством Санкт-Петербурга.

За його словами, в Україні нібито оголошена війна проти російської мови та російськомовної освіти.

«... в пряме грубе порушення Конституції України, в якій прямо записані гарантії російської мови, російськомовної та інших національних меншин. З цим боротися ... ми, звичайно, не будемо застосовувати силові методи, але закликати до відповідальності необхідно, і ми це робимо», – заявив Лавров.

Він також підкреслив, що російська сторона постійно інформує про факти дискримінації російської мови в Україні, в тому числі, офіс високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки.

«Дискримінація російської мови в Україні досягла вже масштабів лиха. Тому що коли кілька років були прийняті закони про освіту, про державну мову, було записано, що з вересня 2020 року можна викладати мовами меншин тільки в початковій школі...», – додав Лавров і поскаржився, що під тиском Україна зробила виняток тільки для мов країн Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що російська мова не є власністю Росії, а мовне питання в Україні – це суто політичне питання.

Ще на цю тему