В Криму російські силовики затримали ялтинську активістку Людвіку Пападопулу

16:21 05.08.2021

Уночі 5 серпня російські силовики затримали ялтинську активістку Людвіку Пападопулу. 

Про це виданню ZMINA розповів адвокат Олексій Ладін.  

Жінку затримали о 00:30 на адмінкордоні з Херсонською областю в Армянську. О 6 годині силовики вирішили доставити її у «Головне управління слідчого комітету» у Сімферополі через те, що вона, начебто, знаходиться у розшуку і у неї взяли підписку про невиїзд.

За словами адвоката, жінці хочуть висунути обвинувачення, а «слідчий» Слідкому Антон Гулій не узгоджував з ним своїх планів щодо допиту.

«Я з нею проконсультувався і вона має відмовитися давати покази і вимагати повістку, щоб прийти зі своїм захисником і дати вичерпні покази щодо інкримінованих обвинувачень, якою б нісенітницею вони б не були», – сказав Ладін.

За словами «слідчого», сьогодні активістку перевезуть в ІТТ, а завтра «суд» обере їй запобіжний захід. 

Нагадаємо, 4 лютого окупаційні силовики обшукали помешкання Людвіки Пападопулу у Ялті в межах кримінальної справи про «наклеп в ЗМІ або в інтернеті» за ч. 2 ст. 128.1 Кримінального кодексу Росії.

Під час обшуку у жінки вилучили комп’ютерну техніку та телефон. Після Пападопулу викликали на допит як свідка у цій кримінальній справі.

Відомо, що кримінальну справу незаконне «Головне слідче управлінням Слідчого комітету РФ в Криму» порушили влітку 2020 року за клопотанням «начальника» «Судового департаменту Криму» Керима Акуєва.

Приводом став допис в фейсбук-групі «Дошка ганьби чиновників Криму» від 12 серпня 2019 року, де йшлося про захоплення санаторію «Парус» в Ялті, до якого, за словами місцевих жителів, мали відношення люди Акуєва.

Акуєв розцінив у цьому дописі ознаки наклепу.

 

Ще на цю тему