Російський атомний підводний човен втратив хід біля берегів Данії

13:41 05.08.2021

Російський атомний підводний човен «Орел», який здійснював перехід із Санкт-Петербурга разом з кораблями супроводу, на деякий час втратив хід біля узбережжя Данії.

Як повідомляє Європейська правда, інформацію про це на своїй сторінці у Facebook розмістили ВМС Данії.

Інцидент трапився 30 липня у водах на схід від другого за величиною данського міста Орхус, на відстані приблизно дві морські милі від берега.

Екіпаж данського сторожового корабля «Діана», який супроводжував російську групу з трьох кораблів, назвав ситуацію «драматичною».

«Супровід з Балтійського моря увійде в історію як драматичний і захоплюючий, оскільки у атомного підводного човна «Орел» класу «Оскар-II» були проблеми з тягою і він втратив хід в районі Сейоре, де став дрейфувати зі швидкістю 1,5 вузла в сторону острову», – йдеться в повідомленні.

До підводного човна підійшов російський есмінець «Удалой» і були підготовлені засоби для буксирування. «Ми зв'язалися з ним і запропонували свою допомогу, від якої він відмовився, що не дивно», – повідомили данські моряки.

Підводний човен «Орел» через якийсь час знову запустив двигуни. Деякий час човен йшов у надводному положенні, але потім занурився під воду.

 

Ще на цю тему