Кримська прокуратура почала заочне слідство щодо депутатів Севастопольської міськради

09:20 04.08.2021

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя отримала дозволи на заочне розслідування стосовно двох депутатів Севастопольської міської ради VI скликання, яким інкримінують вчинення державної зради.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба прокуратури Криму.

«Прокуратура автономії отримала дозволи на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) відносно двох депутатів Севастопольської міської ради VI скликання. Зазначеним особам інкримінується вчинення державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України)», - йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування встановило, що підозрювані, бувши громадянами України та достовірно знаючи, що Севастополь є невід’ємною частиною території України, з метою приховання факту окупації Криму Збройними Силами РФ та легітимізації дій держави-окупанта, у березні 2014 року проголосували за незалежність півострова, створення так званої «Республіки Крим» та за перейменування міської ради у «Законодательное собрание города Севастополь», чим завдали шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України.

«Після окупації вказані особи продовжили надавати допомогу представникам держави-окупанта в проведенні підривної діяльності проти України та, перейшовши на бік ворога, сприяли становленню окупаційної влади шляхом безпосередньої участі у роботі незаконно створених органів влади на півострові», - уточнюється у повідомленні.

Як зазначається, наразі підозрювані переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території АРК з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Санкція статті на момент вчинення злочину передбачає позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

«Загалом, за процесуального керівництва прокуратури автономії, до суду скеровано 37 обвинувальних актів щодо депутатів Севастопольської міської ради, у 36 з яких здійснювалося спеціальне досудове розслідування», - розповіли у прокуратурі автономії.
 

 

Ще на цю тему