Денісова відреагувала на відмову суду в апеляції матері фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір»

09:01 03.08.2021

Український омбудсман Людмила Денысова відреагувала на рішення підконтрольного Росії Верховного суду Криму залишити в силі штраф у розмірі 10 тисяч рублів, виписаний матері політв'язня Еміне Абдулганієвій за проведений нею одиночний пікет на підтримку свого сина.

«Росія продовжує переслідувати, а також придушувати громадянську активність жителів тимчасово окупованого Криму. Зокрема, країна-окупант порушує права кримських татар на свободу мирних зібрань, передбачені статтею 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статтею 20 Загальної декларації прав людини та статтею 21 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права», – написала Денісова на своїй сторінці у Facebook, передає Крим.Реалії.

Також вона закликала міжнародне співтовариство «продемонструвати свою небайдужість до долі незаконно ув'язнених у Росії громадян України і не припиняти чинити тиск, з метою їх звільнення».

Нагадаємо, що 2 серпня підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу Еміне Абдулганієвої, матері засудженого фігуранта кримінальної справи красногвардійської групи «Хізб ут-Тахрір» Ескендера Абдулганієва, залишивши в силі штраф у розмірі 10 тисяч рублів, виписаний за одиночний пікет на підтримку свого сина.

Раніше підконтрольний Росії Верховний суд Криму відмовив в апеляційній скарзі матерям кримчан Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова, яких раніше оштрафували за участь в одиночних пікетах.

31 жовтня 2020 року мати фігуранта красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» Ескендера Абдулганієва Еміне вийшла на одиночний пікет із плакатом «Мій син – не терорист».

3 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив трьох фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» у цілому на 42 роки тюремного ув'язнення. Так, Рустему Емірусеїнову дали 17 років з відбуванням перших двох років у в'язниці, решта – на суворому режимі. Арсену Абхаїрову – 13 років з відбуванням перших двох років у в'язниці. Ескендеру Абдулганієву – 12 років, також із відбуванням покарання у в'язниці перших двох років.
 

Ще на цю тему