На КПВВ із окупованим Кримом вже побували 22 іноземні делегації

19:41 30.07.2021

Іноземні дипломати, які приїжджають на контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) у Херсонській області, власними очима бачать ситуацію на адмінмежі з окупованим Кримом, на підставі чого пишуть звіти, формуючи проукраїнські меседжі для глав своїх держав. 

Про це у ефірі телеканалу «Дом» заявив постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) Антон Кориневич.

«Усі вони говорять, що їм дуже важливо побачити ситуацію власними очима. Що для багатьох Крим – це лише електронний лист або якийсь звіт на сторінці А4, а бачити ситуацію власними очима – це зовсім інший experience, зовсім інший досвід», – акцентував Кориневич.

Постпред Президента в АР Крим уточнив, що наразі на КПВВ з окупованим півостровом побували вже 22 іноземні делегації, тоді як раніше основну частину українського питання в міжнародній політичній повістці займав Донбас.

«Зараз уже 22 іноземні делегації побували на КПВВ із Кримом, а раніше було нуль. Тобто ми можемо говорити про те, що вся увага була націлена на Донбас, ми розуміємо це, безумовно. Ви знаєте, що міжнародні делегації відвідують Донбас, лінію зіткнення, але ми також говоримо, що у нас є тимчасово захоплений Крим. І увага міжнародних партнерів має бути теж прикута до Криму», – сказав Кориневич.

За його словами, посли, які відвідують адмінмежу з окупованим півостровом, можуть скласти власну думку про наслідки окупації Криму Росією.

«Посол іноземної держави на адмінмежі – це посол, який потім пише звіт до центру. Посол, який формулює певні меседжі для свого уряду й робить це безпосередньо перед установчим самітом «Кримської платформи». Побачивши, що за кілька сотень метрів стоїть чекпойнт КПВВ, який контролюється Російською Федерацією, й розуміючи, що, власне, ось він, окупант. Ось вона – Європа XXI століття...», – зауважив Кориневич.

Незважаючи на підвищення уваги до території, що прилягає до окупованого півострова, Кориневич переконаний, що такий масштабний міжнародний саміт, як «Кримська платформа», краще проводити у столиці України.

«Це правильно, це політична увага. Безумовно, ми, зокрема з колегами та партнерами, певні заходи проводимо безпосередньо на адмінмежі», – підсумував постійний представник Президента України в АРК.

Як повідомлялося раніше, Кримська платформа - новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації Криму та повернення його Україні.

Діяльність Кримської платформи має розпочатися на Саміті 23 серпня, на який запрошено дипломатів і лідерів іноземних держав.

Ще на цю тему