Кримська платформа може посилити позиції у захисті українських політв'язнів – Кориневич

18:01 30.07.2021

На порядку денному міжнародного саміту «Кримської платформи» важливе місце посядуть питання захисту прав громадян України, незаконно заарештованих і засуджених до тюремних термінів у окупованому Росією Криму. 

Про це в ефірі телеканалу «Дом» заявив постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) Антон Кориневич.

«Безумовно, людський вимір і захист прав людини точно будуть в адженді «Кримської платформи». Це зрозуміло. Це завжди топпитання на будь-якому міжнародному майданчику, де б ми не говорили про Крим. Тому це обговорюватимуть», – наголосив Кориневич.

Він зазначив, що міжнародна підтримка підвищує ефективність боротьби за права людини на окупованому Росією півострові.

«За наявності міжнародної підтримки, міжнародного тиску набагато ефективніше працювати з цього треку. Ми постійно спілкуємося з родичами, адвокатами, дружинами політв'язнів. Безумовно, вони всі очікують повернення любих або додому, або туди, де їм буде безпечно», – продовжив постпред президента в АРК.

За його словами, Українська держава вже зараз надає допомогу політичним в'язням та їхнім родинам. Кориневич переконаний, що необхідно посилити законодавчу підтримку незаконно утримуваних осіб.

«Думаю, що зокрема «Кримська платформа» нас може підстібнути до роботи у себе вдома, в Україні, за цим напрямом. Ось у нас уже працює певна міжвідомча комісія, яка надає соціально-правову допомогу, зокрема фінансову, колишнім політв'язням або сім'ям тих людей, які зараз є політв'язнями. Мені здається, що нам також потрібен окремий закон, який визначає, як держава допомагатиме політв'язням та їхнім сім'ям», – акцентував він.

«Кримська платформа» може посилити українські позиції щодо захисту прав політв'язнів, впевнений постійний представник президента в АР Крим.

«Думаю, що ось це все разом — і міжнародний майданчик «Кримська платформа», і наша активна робота всередині держави – може дати певний результат як підтримки державою політв'язнів і їхніх сімей, так і міжнародного тиску, й міжнародної спільної роботи з тим, щоб люди, як-от Сервер Мустафаєв та інші, дійсно опинилися поруч зі своїми близькими», – резюмував Кориневич.

Як повідомлялося раніше, Кримська платформа - новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації Криму та повернення його Україні.

Діяльність Кримської платформи має розпочатися на Саміті 23 серпня, на який запрошено дипломатів і лідерів іноземних держав.

Ще на цю тему