Прокуратура повідомила про підозру «військовому комісару Криму» через незаконний призов

08:30 30.07.2021

Правоохоронці за процесуального керівництва прокуратури АРК та м. Севастополя повідомили підозру «військовому комісару Республіки Крим» щодо координації та організовував проведення незаконних призовних кампаній кримчан до армії держави-окупанта.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

«За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозру окупаційному «військовому комісару Республіки Крим» у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає покарання на строк від восьми до дванадцяти років позбавлення волі», – йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що підозрюваний – росіянин, у квітні 2017 року був призначений окупаційною владою РФ на посаду «військового комісара Республіки Крим».

«Обіймаючи вказану посаду, підозрюваний здійснював реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, яка спрямована на організацію та проведення незаконних примусових призовних кампаній кримчан до лав збройних сил держави-окупанта. Відтак, реалізуючи незаконні «укази» вищого керівництва держави-окупанта, підозрюваний координував, а також організовував проведення призовних кампаній кримчан по території півострова», – поінформували у прокуратурі автономії.

Заступник керівника прокуратури автономії Наріман Сулейманов зазначив, що незаконні призовні кампанії, які держава-окупант РФ та її окупаційна адміністрація реалізує на півострові, окрім того, що є воєнним злочином, також розглядається правоохоронцями у контексті політики РФ, що спрямована на зміну демографічного складу населення півострова.

За його словами, кримчан фактично змушують покидати півострів задля уникнення незаконного призову на службу або кримінальної відповідальності за «ухилення» від такої служби.

«Наразі органи правопорядку автономії встановили та повідомили про підозри 8 військовим комісарам різних районів окупованого Криму, які, починаючи з 2015 року, безпосередньо організовують та проводять на півострові вказані незаконні призовні кампанії. У результаті таких «заходів» понад 30 тисяч кримчан було призвано на службу до армії держави-окупанта», - уточнив заступник керівника прокуратури АРК і міста Севастополя.

Наголошується, що такі дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити у її збройних силах, передбаченої ст. 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в АР Крим.

Як повідомлялося, 21 липня цього року прокуратура АРК повідомила підозру у держзраді експомічнику командира Керченського загону морської охорони.

Ще на цю тему