МЗС та «Фонд Східна Європа» домовилися про підтримку експертної мережі Кримської платформи

16:01 29.07.2021

Міністерство закордонних справ та Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа» підписали меморандум про співпрацю з метою підтримки експертної мережі Кримської платформи, до якої вже долучилися 180 експертів з 33 країн.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у повідомленні міністерства.

Підписання документа відбулося 29 липня. Після підписання міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що тема деокупації Криму об’єднає найбільшу в історії України глобальну експертну мережу аналітиків і науковців.

«Вже маємо майже 180 українських та іноземних експертів з 33 країн. І ці цифри зростатимуть», – зазначив міністр.

Меморандум передбачає започаткування «Фондом» окремої Програми, яка підтримуватиме дослідницькі проєкти незалежних аналітичних центрів з багатьох країн світу та громадянського суспільства, надаватиме інформаційну підтримку Кримській платформі, підтримуватиме заходи, конференції, семінари та круглі столи в її рамках.

«Звільнення Криму - це історичне завдання Української держави. Для цього Крим має бути постійно присутнім в експертній та науковій думці світу. Саме тому з ініціативи Президента України Володимира Зеленського ми створюємо Кримську платформу і глобальну експертну мережу як один з її важливих рівнів», – зауважив міністр.

Мережа об’єднає представників українських та іноземних неурядових організацій, аналітичних дослідницьких центрів і правозахисників, які досліджують весь спектр проблем російської окупації Криму. Вони вироблятимуть конкретні ідеї та пропозиції, даватимуть фахові оцінки ситуації заради ефективності політики деокупації Криму.

«Ще ніколи в історії України жодна тема не об’єднувала таку кількість аналітиків і світлих голів для спільного пошуку рішень проблем російської окупації півострова. Переконаний, такий високий інтерес вже на старті свідчить, що експерти відчувають: Кримська платформа - це реальний механізм, який матиме довгострокові наслідки для України та світу», – підкреслив Кулеба.

Міністр висловив вдячність президенту «Фонду Східна Європа» Віктору Ляху за партнерство. На його переконання, експертна дипломатія як частина публічної дипломатії допоможе Україні тримати Крим у постійному фокусі світової спільноти та відіграватиме дуже важливу роль у досягненні цілей Кримської платформи.

Лях підкреслив, що Фонд поділяє цілі та завдання Кримської платформи: «Я хочу відзначити надзвичайно активну та відкриту позицію міністерства. Переконаний, що консолідація зусиль держави та громадянського суспільства сприятиме кращій поінформованості міжнародної спільноти щодо реальної ситуації в Криму та ефективній протидії усім негативним наслідкам російської окупації».

Як повідомлялося раніше, вже 28 держав та міжнародних організацій підтвердили участь у саміті Кримської платформи 23 серпня в Києві.

Ще на цю тему