Денісова анонсувала чергові судилища над кримськими татарами в РФ

14:41 22.07.2021

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що у четвер, 22 липня, відбудуться чергові судилища над незаконно утримуваними Російською Федерацією громадянами України.

Як передає Укрінформ, про це Денісова повідомила у Телеграмі.

«У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбудеться два судових засідання: у «сімферопольській справі Акіма Бекірова, Сейтвелі Сейтабдієва, Рустема Сейтхалілова, Руслана Сулейманова, Асана Янікова» та у «білогорській справі Хізб ут-Тахрір», під час якого очікується розгляд справи Азамата Еюпова», – заявила омбудсмен.

Також так званий «Верховний суд» Криму розгляне апеляційну скаргу сторони захисту у «справі Айдера Кадирова». Окупаційна влада звинуватила громадського журналіста у нібито «недонесенні про злочин» (ст. 205.6 КК РФ).

Крім того, у Судакському міському «суді» в тимчасово окупованому Криму відбудеться розгляд по суті у «справі Ільвера Аметова» – очільника Судакського регіонального Меджлісу кримськотатарського народу. Країна-окупант звинувачує його у «незаконному придбанні та зберіганні зброї» (частина 1 ст. 222 Кримінального кодексу РФ).

Денісова закликала генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, міжнародні правозахисні організації відвідати судове засідання задля недопущення порушення прав незаконно утримуваних громадян України.

«Продовжуємо разом боротися за звільнення всіх наших співгромадян», – заявила омбудсмен.

Як повідомлялося раніше, 16 липня у тимчасово окупованому Росією Криму розпочався розгляд справи Ільвера Аметова - голови Судакського регіонального Меджлісу.

Ще на цю тему