В.о. глави МЗС Вірменії Григорян обговорив із іноземними послами загострення на кордоні з Азербайджаном

09:46 21.07.2021

Перший заступник міністра закордонних справ Вірменії Армен Григорян закликав до відновлення процесу мирного врегулювання нагірно-карабаського конфлікту, без дозволу якого регіон постійно стикатиметься з новими спробами підриву безпеки.

«Вірменія готова на основі пропонованих співголовуванням Мінської групи ОБСЄ підходів, які підтверджують розроблені співголовуванням принципи, зокрема, право на самовизначення, знову залучитися до процесу мирного врегулювання нагірно-карабаського конфлікту», – сказав Григорян, який у вівторок прийняв акредитованих у країні глав дипломатичних представництв.

При цьому відомство представило Григоряна, призначеного на посаду заступника голови МЗС Вірменії 14 липня, як виконувача обов'язки міністра закордонних справ Вірменії.

Як повідомляє прес-служба МЗС Вірменії, головною темою зустрічі була «ситуація, що склалася в результаті зазіхань Азербайджану на суверенну територію Вірменії, зокрема, вторгнення збройних сил Азербайджану в Сюнікську і Гегаркунікську області, а також створення нового осередку напруженості в напрямку населеного пункту Єрасх Араратської області (на кордоні з Нахічеванню - ІФ) протягом останнього тижня».

Григорян зазначив, що «офіційний Баку виступає з помилковими територіальними та історичними претензіями проти Вірменії, які чітко зазначають загарбницькі домагання Азербайджану на територію Республіки Вірменія», повідомили в МЗС республіки.

Як заявив Григорян, застосування сили проти народу Нагірного Карабаху, «відсутність належної реакції міжнародної спільноти на масові злочини, зокрема етнічні чистки, заохотили Азербайджан перетворити застосування сили на постійний інструмент політики, що загрожує регіональній безпеці і стабільності».

«Республіка Вірменія і весь вірменський народ не терпітимуть подібних порушень своїх прав. Сьогодні ЗС Вірменії повноцінно виконують свої обов'язки щодо забезпечення територіальної цілісності Вірменії. Вірменія задіє весь свій військово-політичний інструментарій, у співпраці з відповідними двосторонніми та багатосторонніми форматами. Вірменія очікує чіткої реакції міжнародних партнерів на подібні порушення міжнародного права з боку Азербайджану», – зазначив в.о. глави МЗС.

Глава МЗС Вірменії Ара Айвазян заявив про свою відставку 27 травня. 31 травня на зустрічі зі співробітниками МЗС він пояснив відставку незгодою з ініціативами керівництва країни, які розцінює як такі, що суперечать національним інтересам. 7 червня всі чотири заступники міністра закордонних справ також подали у відставку

Ще на цю тему