Росія не є і ніколи не була посередником у конфлікті на Донбасі – місія США при ОБСЄ

14:41 09.07.2021

РФ ніколи не була посередником у конфлікті на Донбасі, Москва використовує тристоронню контактну групу (ТКГ) з урегулювання ситуації на сході України, щоб перешкоджати прогресу у вирішенні конфлікту.

Про це 8 липня на засіданні постійної ради Організації з безпеки та співпраці у Європі (ОБСЄ) у Відні заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Джеймс Донеган. Текст його виступу опубліковано на сайті місії США при ОБСЄ.

«Росія не є і ніколи не була посередником у цьому конфлікті. Сполучені Штати закликають Росію відмовитися від свого непродуктивного і шкідливого підходу до конфлікту, який вона розпалила, і вивести свої війська і техніку зі сходу України», – сказав Донеган.

За його словами, Росія намагається змусити Україну до переговорів із представниками терористичних формувань «ДНР» і «ЛНР».

«Замість того щоб сумлінно діяти і робити конкретні дії щодо поліпшення життя мирного населення, яке проживає на територіях, які вона [РФ] тимчасово контролює, Росія використовувала TКГ, щоб перешкодити прогресу, – зауважив Донеган. – Ми всі бачимо маневр Росії у спробі змусити Україну вступити у прямі переговори з маріонетковими силами Москви».

Тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ додав, що «обструкціоністський підхід» Росії до мирних переговорів «розкриває її справжній мотив розпалювання насильства на сході України» і «безглузду спробу перешкодити вільно обраному шляху України до повної інтеграції з євроатлантичною спільнотою».

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

За даними президента України Володимира Зеленського, за час конфлікту загинуло понад 14 тис. осіб.

Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у ТКГ (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

22 липня 2020 року ТКГ погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
 

Ще на цю тему