Вірменія та Росія обговорюють розширення присутності прикордонників РФ у Сюніку

20:30 07.07.2021

Вірменія і РФ обговорюють можливість розширення присутності російських прикордонників у Сюнікській області республіки.

Про це в середу на відкритті «Російського центру» в місті Армавірі заявив журналістам посол РФ Сергій Копиркін, передає УНН з посиланням на News Armenia.

«На ділянках вірмено-азербайджанського кордону Сюнікської області розміщені пости прикордонників РФ, які сприяють тому, щоб ситуація була спокійною, стабільною. Ну так, йде обговорення того, як можна розширити таку присутність. Я думаю, що все буде визначатися інтересами безпеки Вірменії, інтересами забезпечення стабільності на кордоні і інтересами реалізації тих домовленостей, які були досягнуті у тристоронньому форматі», — зазначив він.

Навесні Пашинян заявив, що основою безпеки Вірменії є «союз з Москвою» і виступив за розширення бази РФ.

Військове та військово-технічне співробітництво між Росією і Вірменією засноване на Договорі про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу від 29 серпня 1997 року, Договорі про розвиток військово-технічного співробітництва від 25 червня 2013 року та ін. Крім цього, військове співробітництво між країнами здійснюється в рамках ОДКБ.

На території Вірменії в Гюмрі, згідно з міждержавною угодою від 1995 року, дислокована російська 102-а військова база — єдина російська база в Закавказзі (загальна чисельність військовослужбовців — близько 5 тис. осіб). У 2010 році в документ були внесені зміни, відповідно до яких термін її перебування з початкових 25 років продовжено до 49 років, до 2044 року.

30 листопада 2016 року воєнні відомства РФ і Вірменії підписали угоду про Об’єднану угруповання військ (сил) збройних сил двох країн з метою забезпечення безпеки сторін в Кавказькому регіоні колективної безпеки. Угода укладена строком на п’ять років з можливістю її автоматичного продовження на наступні п’ятирічні періоди. Російська сторона ратифікувала документ 26 липня 2017 року (набрав чинності 6 серпня 2017 року). У 2017 році російська 102-а військова база увійшла до складу Об’єднаного угруповання разом з 5-м армійським корпусом Збройних сил Вірменії.

Ще на цю тему