Велика Британія веде у Середземне море свій другий авіаносець HMS Prince of Wales / Фото

16:00 06.07.2021

HMS Prince of Wales, другий авіаносець із складу Королівських ВМС Великої Британії, вийшов у свій перший закордонний морський похід.

Корабель уже має на борту свою авіагрупу, складену із гвинтокрилів морської та армійської авіації, ну і також - винищувачів F-35B.

Наразі відомо, що цей британський авіаносець сьогодні, 6 липня, має прибути до Гібралтару, де він має виконати зупинку «логістичного характеру» для поповнення запасів. Про це йдеться в публікації порталу UK Defence Jornal, пише defence-ua.

Такий вихід у море має скоріше політичний характер. Автори порталу зазначають, що HMS Prince of Wales ще проходить етап набуття початкової оперативної готовності, хоча екіпаж авіаносця уже пройшов необхідний курс навчань, його зенітні артустановки Phalanx – повністю справні та готові до застосування, і навіть авіагрупа уже має свої перші літальні апарати – на борту авіаносця крім гвинтокрилів є і перші літаки F-35B.

Схоже, що мета першого закордонного походу авіаносця HMS Prince of Wales – виконати демонстративний прохід усім Середземним морем задля посилення зовнішньополітичного престижу Великої Британії.

Зокрема відомо, що HMS Prince of Wales має виконати спільні маневри із «сістер-шіпом» - авіаносцем HMS Queen Elizabeth – флагманом авіаносної ударної групи ВМС Британії.

На шляху до Середземного моря британський авіаносець HMS Prince of Wales провів спільні тренування із авіацією ВМС Франції

Водночас, сам корабель HMS Queen Elizabeth зараз стоїть в одному із портів Кіпру.

Авіаносець HMS Queen Elizabeth в акваторії порту Лімасол, Кіпр. Фото з сайту Defense Express

Ще на цю тему