Вибух на румунському НПЗ Petromidia: що відомо про ситуацію наразі

15:21 05.07.2021

Станом на ранок 5 липня у результаті вибуху на румунському НПЗ Petromidia з переробки сирої нафти в Чорному морі — загинула одна людина, четверо отримали травми.

Про це пише УНН з посиланням на румунські ЗМІ, які також опублікували фото наслідків вибуху.

«Один чоловік втратив життя, ще четверо отримали поранення після тріщини в одній із установок, що спричинила вибух. Двох постраждалих, які мали опіки, гелікоптером перевезли до столичної (Бухарест) лікарні Флореаска», — повідомили напередодні румунські журналісти.

Також ЗМІ повідомляють, що вибух спричинив хаос, оскільки тіло загиблого знайшли лише більше ніж через дві години після початку пошуку.

Моніторинг, проведений природоохоронними органами Румунії, показав, що граничні значення не були перевищені, оскільки населені пункти поблизу нафтопереробного заводу (місто Невадарі, комуна Корбу та туристичні курорти неподалік) не постраждали.

Вибух на НПЗ

2 липня близько полудня на нафтопереробному заводі Petromidia, за 25 км на північ від Констанци, стався вибух, після якого спалахнула велика пожежа. Високий стовп диму можна побачити з пляжів Мамая та інших прилеглих міст, включаючи Констанцу, де жителі також повідомили, що чули гучний хлопок, перш ніж побачили дим.

Міністр навколишнього середовища Танцос Барна заявив, що вплив на навколишнє середовище може бути дуже серйозним.

Як розповіла еколог Тетяна Лампіка — для України, зокрема, для Одеської та Херсонської областей, це загрожує екологічними наслідками через невелику відстань між регіонами.

Ще на цю тему