Армія Румунії отримає тактичні автомобілі JLTV від Oshkosh Defense

14:21 05.07.2021

Оборонна компанія Oshkosh Defense отримала від Міноборони США замовлення вартістю понад 152 мільйони доларів на поставку тактичних автомобілів JLTV (Joint Light Tactical Vehicle) для американської армії та військ союзників.

Найбільш вагома частка у цьому замовленні припаде на Румунію, котра замовила поставку JLTV для своїх сил спеціального призначення загальною вартістю 55 мільйонів доларів, пише польський портал Defence24.

Відомо, що уряд Румунії замовив поставку тактичних машин JLTV ще в минулому році, еквівалент вартості замовлення у національній валюті склав 227 мільйонів леїв.

Цілком ймовірно, що частину своїх JLTV румунські військові замовили за програмою DCS – «прямий комерційний контракт», а іншу частину – за програмою FMS, «іноземні військові продажі», за програмою поставки озброєння від Міноборони США для своїх союзників. Для румунських збройних сил це буде перша закупка тактичних машин JLTV.

Відомо, що окрім румунської армії, нові JLTV в даному епізоді мають отримати збройні сили США, військові Литви, Північної Македонії та Словенії.

Також відомо, що Міністерство оборони США вирішило збільшити пакет замовлення на JLTV для своїх військових та союзних військ від 18,17 тисяч екземплярів до 23,16 тисяч екземплярів.