РФ направила до Сирії «ракети–вбивці авіаносців» через ударну групу кораблів Британії

17:41 29.06.2021

Російські винищувачі, озброєні новою гіперзвуковою «ракетою–вбивцею авіаносців», направлені на базу в Сирії для спостереження за ударною групою британського флоту у східному Середземномор'ї на чолі з авіаносцем HMS Queen Elizabeth.

Як повідомляє Європейська правда, про це пише The Times.

Росія вперше розмістила свою гіперзвукову ракету «Кинджал» за кордоном. Стверджується, що вона здатна летіти зі швидкістю, що в десять разів перевищує швидкість звуку (12 350 км/год) і має дальність дії близько 2000 км.

Міністерство оборони Росії показало відео, яки один МіГ-31К, озброєний гіперзвуковою ракетою «Кинджал», вилітає з бази в Латакії. Три стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 також знаходяться на авіабазі Хмеймім, беручи участь у тих самих навчаннях у східному Середземномор'ї.

Ракета Х-47м2 «Кинджал» була одним з озброєнь нового покоління, виділених президентом РФ Владіміром Путіним у 2019 році.

Він заявив, що Росія була першою країною, яка застосувала гіперзвукову зброю. Ракета може бути оснащена ядерною бойовою частиною.

Ракети перевезли два надзвукові винищувачі МіГ-31К на авіабазу Хмеймім в прибережній провінції Латакія в Сирії. Літаки беруть участь у військово-морських навчаннях Росії в тому ж регіоні, що і британські кораблі.

Нагадаємо, 23 червня Міноборони Росії заявило, що есмінець HMS Defender увійшов, за їхнім твердженням, в «російські територіальні води» поблизу Криму, і російський патрульний корабель здійснив попереджувальні постріли, а реактивний літак скинув бомби на його шляху.

Міністерство оборони Великої Британії, втім, заперечило, що було відкрито попереджувальний вогонь.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що HMS Defender проходив через українські територіальні води, нагадавши про невизнання Британією незаконної анексії Криму.

Пізніше було опубліковане відео з борту есмінця, на якому видно, як його переслідують кораблі та літаки РФ.

Документи, виявлені в Кенті, підтверджують, що проходження корабля у водах Криму було продуманим рішенням британського уряду, щоби продемонструвати підтримку Україні, незважаючи на можливі ризики.

Ще на цю тему