Наратив РФ про «посередника» в Україні перешкоджає мирним переговорам – Євросоюз в ОБСЄ

13:41 25.06.2021

Євросоюз відкидає російський наратив із зображенням РФ як нібито посередника у «внутрішньоукраїнському конфлікті», що перешкоджає змістовним переговорам у Мінському та Нормандському форматах.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 24 червня.

«Ми відкидаємо наратив Росії із зображенням себе як посередника у «внутрішньоукраїнському конфлікті», перешкоджаючи тим самим змістовній дискусії як у ТКГ, так і у Нормандському форматі. Мінський протокол, підписаний Російською Федерацією, однозначно стверджує, що ТКГ включає представників України, Російської Федерації та ОБСЄ. І тому Росія чітко взяла на себе зобов’язуючу відповідальність за мирне врегулювання конфлікту та виконання Мінських домовленостей», – зазначається у заяві.

У цьому сенсі у Євросоюзі назвали спроби Росії легітимізувати так звані «народні республіки» на сході України «неконструктивними».

«Комплекс заходів передбачає лише консультації з так званими «представниками окремих районів Донецької та Луганської областей» щодо конституційних змін та особливого порядку місцевого самоврядування (особливий статус), а також закону про місцеві вибори. Ми закликаємо Росію, як сторону конфлікту, конструктивно долучитися до дискусій у ТКГ та повністю виконати Мінські домовленості», – заявили в ЄС.

Як повідомлялося раніше, у пропозиціях високого представника ЄС та Європейської комісії щодо подальших відносин з РФ європейська сторона прямо називає Кремль стороною конфлікту на сході України та висловлює тривогу з приводу спроб Москви позиціонувати себе як посередника.

Ще на цю тему