Росія погрожує «інцидентами» на Sea Breeze-2021: експерт пояснив, чого домагається Путін в Чорному морі

11:40 24.06.2021

Інцидент з нібито попереджувальним обстрілом британського есмінця Defender біля мису Фіолент поблизу Севастополя, який стався 23 червня, говорить про нарощування Росією домінування в Чорному морі. 

Причому він стався менш ніж за тиждень до початку спільних українсько-американських військових навчань Sea Breeze 2021. Таким чином Кремль послав Заходу сигнал, що військові навчання в Чорному морі можуть привести до загострення ситуації.

Про це в своїй статті для «Апострофа» пише заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь.

За словами експерта, НАТО не бажає взяти на себе лідерство і відповідальність в регіоні Чорного моря і сподівається, що демонстрації своєї здатності до протидії РФ, а не нарощування присутності в Чорному морі, досить для того, щоб Росія дотримувалася міжнародного права.

«Але ми бачимо дії РФ, які вранці закликали скасувати Sea Breeze 2021, а вдень вже повідомляють про обстріл британського есмінця, який зайшов в будь-якому випадку в українську міжнародну економічну зону і в наші територіальні води, згідно з міжнародним правом», - зазначає Самусь.

Таким силовим чином, як вважає експерт, росіяни встановлюють нові лінії розмежування і межі, що дуже небезпечно.

«Розрахунок росіян будується на тому, що ні НАТО, ні Європа не готові до загострення відносин. Глибоке занепокоєння - це максимум на що здатні наші західні партнери.

23 червня вже Росія вустами свого посольства в США опублікувала заклик до США скасувати навчання Sea Breeze 2021, тому що це веде до загострення ситуації. І вони так і написали, що «можуть бути інциденти». При цьому Росія нахабно оголошує закритими райони для стрільб, які були раніше закриті Україною для проведення стрільб в рамках Sea Breeze. Виходить, що і ми, і Чорноморський флот РФ будуть стріляти в одному регіоні. Вони свідомо йдуть на загострення, зриваючи наші багатонаціональні навчання. І організаторам навчань тепер треба буде вирішувати цю ситуацію або ж йти на ескалацію «, - резюмував Самусь.
 

Ще на цю тему