Прокуратура АРК направила до суду справу проти кримського судді, який виносив вирок Ільмі Умерову

19:21 17.06.2021

Прокуратура АРК і Севастополя направила до суду обвинувальний акт щодо судді, який виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову.

«У порядку спеціального попереднього розслідування в суд направлено обвинувальний висновок стосовно колишнього судді Сімферопольського районного суду АР Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). Зазначений громадянин України, неправомірно керуючись законодавством Російської Федерації, 27 вересня 2017 ухвалив незаконний вирок, яким заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу засуджено до двох років позбавлення волі», – сказано в повідомленні.

У разі, якщо вина цього судді буде доведена, то йому загрожує термін від 12 до 15 років позбавлення волі. Ім'я судді в повідомленні не уточнюється.

Раніше зазначалося, що прокуратура АРК повідомила про підозру судді, який в анексованому Росією Криму виносив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Йшлося про суддю Сімферопольського районного суду Криму.

Також прокуратура АРК і Севастополя направила до суду обвинувальний акт щодо судді, який причетний до переслідування Ільмі Умерова.

Сімферопольський районний «суд» 27 вересня 2017 року засудив Умерова до двох років колонії-поселення. Також йому заборонили два роки займатися публічною діяльністю і виступати в ЗМІ. Умеров називав порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

25 жовтня 2017 року російська влада звільнила засуджених у Криму заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова і передала їх Туреччини, пізніше Умеров і Чийгоз приїхали до Києва.

Ще на цю тему