Джемілєв прокоментував заяву щодо водопостачання Криму за умов «великих поступок з боку Росії»

08:01 15.06.2021

Окупований Росією Крим не можна використовувати у якості «розмінної монети» для вирішення питання Донбасу. Заяви про обмін води в Крим на деокупацію Донбасу завдають шкоди національним інтересам України.

Таку думку висловив лідер кримськотатарського народу, народний депутат від фракції «Європейська Солідарність» Мустафа Джемілєв, повідомляє QHA.

Джемілєв нагадав, що в Мінських угодах, на які посилався спікер української делегації у ТКГ і радник голови Офісу президента Олексій Арестович, немає жодної згадки про Крим. Йдеться лише про повагу до територіальної цілісності.

«Ця заява Арестовича зводиться до того, що Україна може відновити подачу дніпровської води в Крим, якщо Росія піде на якісь поступки на Донбасі, зокрема, буде виконувати всі вимоги Мінських угод. Але в Мінських угодах не сказано жодного слова про Крим. Тільки в преамбулі йдеться про те, що сторони поважають суверенітет та територіальну цілісність України. А це, своєю чергою, передбачає відновлення України в її міжнародно визнаних кордонах. Тобто з боку Росії нам потрібні не якісь поступки, а дотримання норм міжнародного права», — наголосив він.

Джемілєв додав, що людина, яка робить подібні заяви, «не може бути спікером Тристоронньої контактної групи».

«Ніхто нікому не давав права перетворювати територію Криму і населення Криму на розмінну монету для вирішення якихось інших проблем країни. Щодо поставок дніпровської води в Крим є чітка позиція і МЗС України, і Верховної Ради, і президента про те, що вода може постачатися в Крим лише після його деокупації», — нагадав Джемілєв.

Нагадаємо, Олексій Арестович заявив, що Україна може відновити водопостачання Криму за умов великих поступок з боку Росії. Це, зокрема, може бути виведення військ з Донбасу чи виконання повною мірою Мінських угод.

Ще на цю тему