Алуштинська «справа Хізб ут-Тахрір»: для обвинувачених кримчан вимагають від 14 до 19 років тюрми

12:01 11.06.2021

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону 10 червня на засіданні по алуштинському «справі Хізб ут-Тахрір» в ході дебатів сторін російський прокурор попросив для підсудних кримських татар від 14 до 19 років ув’язнення в колонії суворого режиму.

Про це повідомили в об’єднанні «Кримська солідарність», передає УНН.

Як уточнюється, прокурор попросив пизначити Ленуру Халілову 19 років позбавлення волі з обмеженням свободи на один рік і дев’ять місяців, Руслану Месутову — 18 років з обмеженням свободи на один рік і дев’ять місяців, Руслану Нагаєва — 15 років і один рік обмеження волі, Ельдару Кантемірову — 14 років позбавлення волі з обмеженням на один рік.

«Дані обмеження передбачають відсутність можливості виїхати за межі муніципалітету, змінювати місце проживання і роботи без повідомлення спеціальних органів. Крім того, для кожного з них обвинувач попросив три роки відбування покарання у в’язниці», — пояснили в об’єднанні.

Повідомляється, що 24 червня захист приступить до дебатів, де підсудні виступлять з останнім словом.

«Шалені терміни державного обвинувачення підзахисні вислухали стійко і без емоцій», —цитують активісти адвоката Айдера Азаматова.

Кримчан затримали російські силовики після обшуків 10 червня 2019 року. ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи проходять в рамках кримінальної справи про «організацію або участь в діяльності терористичної організації» і стосуються релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», що заборонена в Росії і на анексованій нею території Криму.

Захисники заарештованих і засуджених у «справах Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

18 липня 2019 року Європейський парламент прийняв резолюцію, у якій є заклик до Росії звільнити всіх українських політв'язнів, включаючи фігурантів даної кримінальної справи.

Ще на цю тему