Соціологи обіцяють партії Санду монобільшість на виборах у Молдові

15:20 10.06.2021

Партія президентки Молдови Маї Санду може розраховувати майже на половину голосів виборців на дострокових виборах у липні.

Про це свідчить телефонне опитування, проведене WatchDog.MD і Інститутом публічних політик, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на NewsMaker.

Якби дострокові парламентські вибори відбулися наступної неділі, до парламенту могли б пройти три політсили: «Дія і солідарність» (PAS) Маї Санду, виборчий блок ПКРМ і ПСРМ та партія «ШОР».

Виборчому блоку «Ренато Усатий» не вистачає 2% для подолання виборчого бар’єру.

«Дія і солідарність», якщо враховувати думку тих, хто визначився, набере 50,5% голосів, блок комуністів і соціалістів - 32,5%, а партія «ШОР» - 5,1%.

Блок «Ренато Усатий» набирає 5% і не долає виборчий поріг у 7%, встановлений для блоків.

Партія «Платформа Гідність і Правда» (DA) отримає 2%, партія «Демократія дому» з такою ж абревіатурою (DA) - 1,5%.

Автори опитування також запитали громадян, чи мають намір вони піти на вибори. 66,3% відповіли, що абсолютно впевнені у своїй участі, 18,2% упевнені, 7,7% можливо підуть, 3% скоріше не підуть, 3,6% точно не підуть.

Як відомо, дострокові парламентські вибори у Молдові заплановані на 11 липня. Президентка Молдови Мая Санду 28 квітня підписала указ про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів - після того, як Конституційний суд визнав неконституційним введення надзвичайного стану в Молдові.
 

Теми:

Ще на цю тему