Київ не змінить своєї позиції щодо постачання води в окупований Крим – МЗС

08:15 09.06.2021

Позиція української влади щодо поставок води в тимчасово окупований Крим залишається незмінною – це стане можливим тільки після деокупації півострова.

Про це Укрінформу заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

«Позиція України залишається незмінною. Дніпровська вода потече в деокупований Крим», – зазначив він.

Речник МЗС акцентував, що проблема водних ресурсів загострилася на тлі масованої російської мілітаризації Кримського півострова.

«Чим більше Російська Федерація зводитиме військових баз в Криму, тим менше води залишатиметься для потреб цивільного населення. РФ як держава–окупант має повністю усвідомлювати свою відповідальність», – зауважив дипломат.

Ніколенко поінформував, що невиконання Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань стане предметом обговорення на інавгураційному саміті Кримської платформи.

Він також наголосив, що кінцевою метою зусиль України має стати повна деокупація українських територій – як Кримського півострова, так і окремих районів у Донецькій та Луганській областях.

Як повідомлялося, речник української делегації у тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі і радник глави Офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю виданню «Телеграф» висловив думку, що українська влада може змінити свою позицію щодо відновлення поставок води в тимчасово окупований Росією Крим у разі «дуже серйозних поступок» з боку Росії.

Ще на цю тему