Байден підтримав євроатлантичну інтеграцію України і ініціативу про створення Кримської платформи

15:40 08.06.2021

Президент США Джо Байден в ході телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським підкреслив повну підтримку євроатлантичної інтеграції України і важливість надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

Про, це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, пише Центр журналістських розслідувань.

Байден підтримав ініціативу про створення Кримської платформи і запевнив, що США будуть представлені на саміті ініціативи на найвищому політичному рівні.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, Байден запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань в НАТО, а також запланованих заходів на вищому рівні.

«Лідери обмінялися думками про стратегічну взаємодію України та США перед важливими самітами» групи Великої сімки «та північноатлантичного альянсу, а також запланованих зустрічей Джо Байдена з керівництвом Європейського Союзу і президента Росії», – йдеться в повідомленні.

Зеленський розповів Байдену про ситуацію на Донбасі і вздовж українських кордонів.

«Він акцентував увагу на тому, що на тимчасово окупованих територіях і поблизу кордонів України спостерігається висока концентрація російських військ і важкого озброєння», – йдеться в повідомленні.

Президент США підкреслив, що є противником реалізації будівництва «Північного потоку-2».

Зі свого боку, Зеленський акцентував увагу Байдена, що «Північний потік-2» не є економічним проектом, а створює серйозну загрозу і є викликом в сфері безпеки».

Лідер США запевнив президента України в гарантії безпеки з боку США.

Президент України також подякував за рішення США надати Україні 900 тис. доз вакцини проти COVID-19.

«Це збереже життя багатьом українцям. США вкотре підтвердили відданість стратегічному партнерству України», – зазначив Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.
 

Ще на цю тему