США стурбовані через арешт фрілансера Крим.Реалії Єсипенка і вирок Чубарову – Острієн

14:01 04.06.2021

Місія США в ОБСЄ висловила стурбованість через арешт фрілансера Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислава Єсипенка, а також вирок голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову в Криму.

«Минулого тижня ми засудили зусилля Росії щодо переслідування і залякування лідерів кримських татар, включаючи заочний суд над головою Меджлісу Рефатом Чубаровим. Ми були вражені, дізнавшись про рішення підконтрольного Росії Верховного суду Криму засудити Чубарова до шести років позбавлення волі та штрафу в розмірі 200 000 рублів за політично вмотивованими звинуваченнями. Це лише останній приклад зусиль Росії змусити замовкнути тих, хто виступає проти російської окупації Криму, і сприяти створенню атмосфери терору й репресій», – йдеться у виступі представниці США Кортні Острієн на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні 3 червня.

Як повідомляється, Сполучені Штати глибоко стурбовані ситуацією, що склалася з кримським журналістом Владиславом Єсипенком, який був заарештований 10 березня після висвітлення заходу, присвяченого роковинам смерті поета Тараса Шевченка в Сімферополі.

«Дружина Єсипенка і сам Єсипенко стверджують, що російська окупаційна «влада» била і катувала його електричним струмом, щоб отримати зізнання в шпигунстві та володінні вибуховим пристроєм. Зізнання під примусом відбулося до того, як йому дозволили поговорити з адвокатом. Єсипенко залишається під вартою в Росії, де на 27 днів він був позбавлений можливості зустрічатися з адвокатом. Сполучені Штати закликають до його негайного звільнення», – підкреслила Острієн.

США закликали Росію «припинити окупацію Криму, переслідування кримських татар, етнічних українців та етнічних і релігійних меншин, а також звільнити всіх політичних в'язнів України, яких тримають під вартою».

«Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо анексію Криму Росією. Ми приєднуємося до наших європейських та інших партнерів у підтвердженні того, що наші санкції проти Росії, пов'язані з Україною, залишатимуться чинними доти, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов'язання і не поверне повний контроль над Кримом Україні», – йдеться у заяві.

Ще на цю тему