Євросоюз в ОБСЄ відкинув наратив РФ про нібито «внутрішній» конфлікт на сході України

13:00 04.06.2021

Євросоюз відкидає російський наратив про нібито «внутрішньоукраїнський» характер конфлікту на сході України, оскільки РФ є стороною цього конфлікту та аж ніяк не «посередником».

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 3 червня.

«Ми продовжуємо відкидати наратив Росії, у якому вона зображує себе посередником у «внутрішньоукраїнському конфлікті», перешкоджаючи тим самим змістовним дискусіям у Тристоронній контактній групі, а також у Нормандському форматі», - йдеться у заяві.

У Євросоюзі вказали на те, що Мінський протокол «однозначно визначає, що Тристороння контактна група складається з представників України, Російської Федерації та ОБСЄ».

«У цьому плані спроби Росії легітимізувати так звані «народні республіки» на сході України не є конструктивними. Тому ми закликаємо Росію як сторону конфлікту взяти на себе відповідальність за її дії та добросовісно брати участь у дискусіях з виконання Мінських домовленостей», - зазначається у заяві.

У Євросоюзі також у черговий раз закликали Росію використати свій великий вплив на збройні формування, які вона підтримує, з метою повного виконання Мінських домовленостей.

«Ми знову закликаємо Росію негайно припинити підживлення конфлікту шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням, і ми залишаємось глибоко занепокоєними присутністю російських військової техніки та особового складу у районах, що контролюється підтриманими Росією збройними формуваннями. Тривалість санкцій Європейського Союзу проти Росії пов'язана з повним виконанням Мінських домовленостей», - йдеться у заяві.

2 червня країни ЄС – члени ООН оприлюднили заяву, у якій засуджуються спроби Росії поширити в ООН фальшивий наратив про Революцію гідності, а також її акти збройної агресії, які продовжують підривати суверенітет і територіальну цілісність України досі.
 

Ще на цю тему