«Меморіал» визнав політв'язнями ще чотирьох кримчан – фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»
Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями чотирьох кримчан, яких у Росії судять в рамках чергової «справи Хізб ут-Тахрір».
Як сказано на сайті центру, мова йде про Сейтумера Шукрієвича Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова і Рустема Сейтмеметова. Це фігуранти третьої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», пише Крим.Реалії.
«Ми вважаємо, що їх заарештували у зв’язку з ненасильницьким здійсненням ними прав на свободу віросповідання та асоціацій. «Меморіал» закликає до негайного припинення переслідування всіх фігурантів у цій справі і звільнення тих, хто необґрунтовано перебуває під вартою», – мовиться у повідомленні.
11 березня 2020 року в будинках кримських татар розпочалася низка слідчих заходів, ініційованих співробітниками ФСБ Росії. Провели сім обшуків, були затримані: Енвер Мустафаєв, Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Амет Сулейманов, Рустем Сейтмеметов. Їх відвезли у відділок ФСБ.
Всім затриманим інкримінується стаття 205.5 Кримінального кодексу Росії (Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації).
Прокуратура і Нацполіція АР Крим та Севастополя почали кримінальне провадження через обшуки російських силовиків у Бахчисараї та Бахчисарайському районі 11 березня. Пізніше у відомстві повідомили про відкриття ще одного кримінального провадження – за фактом затримання кримських татар після обшуків.
У Міністерстві закордонних справ України висловили «рішучий протест» у зв'язку з обшуками 11 березня.
Раніше «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня в Криму.
Ще на цю тему
- 21.01.2026 Кримський політв’язень Тофік Абдулгазієв перебуває у критичному стані в тюремній лікарні РФ
- 21.01.2026 Кримського політв’язня Рустема Мурасова після етапування до колонії в Саратовській області помістили в ШІЗО
- 19.01.2026 Кримчанина Рустема Мурасова окупанти етапували у колонію в Удмуртії
- 26.12.2025 Чотирьох кримськотатарських жінок не випустили із СІЗО: «верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляцію
- 16.12.2025 Окупанти засудили Ельдара Карамурзаєва до 8 років колонії у справі батальйону імені Номана Челебіджіхана
- 12.12.2025 «Суд» окупаційного Криму продовжив арешт чотирьом кримськотатарським жінкам до 14 березня
- 10.12.2025 «Суд» у Криму засудив Ніяру Ерсмамбетову до 15 років ув’язнення за сфабрикованою справою
- 04.12.2025 В Судаке после обыска российские силовики задержали крымскую журналистку Ленору Дюльбер
- 20.11.2025 Окупанти викрали Сеітхаліла та Руслана Фахрієвих у Криму й звинувачують їх у «тероризмі»
- 12.11.2025 Матері заарештованих кримських татарок зустрілися з адміністрацією СІЗО Сімферополя
- 04.11.2025 В окупованому Криму чергова жертва насильницького зникнення — Марат Батиров
- 03.11.2025 Делегация крымских татар вернулась из Москвы после «подачи 6,5 тысяч подписей за освобождение политзаключенных»