Архів СБУ опублікував фото кримських татар, розстріляних за спротив більшовикам

12:01 18.05.2021

Архів Служби безпеки України опублікував фотографії кримських татар, розстріляних за спротив більшовикам у 1937-1938 роках.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ у Телеграмі.

«Сьогодні вся країна у скорботі згадує жертв геноциду кримських татар. 18 травня 1944 року радянська влада розпочала депортацію цілого народу, відправивши його за тисячі кілометрів від рідної землі. Багато хто не витримав цих страждань і вже ніколи не повернувся додому», – ідеться у повідомленні.

У СБУ наголосили, що це був наймасовіший етап сталінського геноциду кримських татар, і ця депортація стала продовженням довготривалої репресивної кампанії.

«Архів СБУ публікує фото кримських татар, яких розстріляли у 1937-1938 роках за спротив більшовикам і боротьбу за свободу півострова від радянської влади. Пам’ятаємо синів і дочок кримськотатарського народу, які постраждали від радянського терору», – зауважили в СБУ.


Як повідомлялося раніше, 18 травня в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар.

Ще на цю тему