Ердоган вважає «гільйотиною» демократії французький закон про «ісламістський сепаратизм»

12:41 14.05.2021

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в середу засудив французький законопроєкт, покликаний протидіяти «ісламістському сепаратизму», назвавши його «гільйотиною» демократії.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на The Local.

Законопроєкт розкритикували як у Франції, так і за кордоном за стигматизацію мусульман і надання державі нових повноважень щодо обмеження свободи слова і релігійних груп.

«Ухвалення цього закону, який відкрито суперечить правам людини, свободі віросповідання та європейським цінностям, буде ударом гільйотини, нанесеним французькій демократії», – сказав Ердоган у своєму виступі в Анкарі.

За його словами, поточна версія запланованого закону тільки послужить справі екстремізму.

«Ми закликаємо французьку владу, і в першу чергу президента Макрона, діяти розумно. Ми очікуємо швидкого відкликання цього законопроєкту», – продовжив він.

Ердоган також сказав, що готовий працювати з Францією з питань безпеки та інтеграції, хоча відносини між двома лідерами протягом деякого часу були напруженими.

Уряд Франції перебуває в процесі прийняття нового закону, спрямованого на боротьбу з тим, що він назвав «ісламістським сепаратизмом». Законопроєкт пропонує дати державі більше повноважень для перевірки і розпуску релігійних груп, які вважаються загрозою для нації.

Ердоган вже засудив запропоновані заходи як «антимусульманські».

У жовтні минулого року Ердоган поставив під сумнів «психічне здоров'я» Макрона, звинувативши його у веденні «кампанії ненависті» проти ісламу після того, як президент Франції захистив право художників-карикатуристів зображати в карикатурах пророка Мухаммеда.

Ще на цю тему