Чубаров про вбивство під час обшуку в Криму: Росія проводить «втихомирення» за прикладом Північного Кавказу

08:21 14.05.2021

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що методи роботи російських силовиків у Криму під час обшуків у мусульман можна порівняти з тим, як це відбувається на Північному Кавказі.

«Така ситуація нам знайома по Північному Кавказу, коли там «вгамовували» Інгушетію, Чечню та й Дагістан. Там це кожен день ФСБшники роблять. Росія сьогодні є міжнародним терористом», – сказав Чубаров Крим.Реалії, коментуючи ситуацію з вбивством громадянина Узбекистану співробітниками російської ФСБ під Сімферополем під час обшуку 11 травня.

Він також зазначив, що стрілянина в школі Казані місцевим жителем, під час якої загинули дев'ять осіб, є відображенням політики держави.

«Вбивство в Казані відбулося на її території (Росії – КР). Її громадянин убив дітей у школі, а друге вбивство сталося на нашій території, яка тимчасово окупована. ФСБшники вбили громадянина Узбекистану, який опнивився на нашій території. Якщо Росія й надалі продовжуватиме вбивати на своїх землях, як українських людей, грузинських людей або в інших країнах, то її люди вбиватимуть своїх людей. Світ взаємопов'язаний, і державі обов'язково повертається і зло, яке вона робить і добро, яке вона робить», – вважає Чубаров.

Нагадаємо, вранці 11 травня активісти повідомили про обшук у будинку жителя села Завітне Совєтського району Криму Аюба Рахімова. Прокуратура АРК відкрила за цим фактом кримінальні провадження.

Пізніше в громадському об'єднанні «Кримська солідарність» повідомили, що під Сімферополем у селі Дубки почався ще один обшук в одному з будинків. Припускали, що там перебував Аюб Рахімов, у будинку якого в Завітному проходили слідчі заходи, в результаті яких його застрелили.

В управлінні російського Слідкому по Криму і Севастополю повідомили про порушення кримінальної справи стосовно 49-річного жителя Сімферополя, підозрюваного в «посяганні на життя співробітників правоохоронних органів». Як стверджують у відомстві, чоловік нібито стріляв по співробітниках ФСБ, які виконували «оперативне завдання».

Ім'я та прізвище підозрюваного, як і інші подробиці того, що відбувалося, в Слідкомі не повідомили.

У Прокуратурі АРК і Севастополя повідомили, що вживають «усіх необхідних заходів» для встановлення обставин вбивства громадянина Узбекистану Аюба (Набі) Рахімова в селі Дубки під Сімферополем.

Ще на цю тему