У Румунії створять євроатлантичний центр оборони НАТО

09:40 11.05.2021

У Бухаресті у рамках діяльності НАТО буде створено євроатлантичний центр оборони.

Про це під час спільної пресконференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Бухаресті після саміту «Бухарестської дев’ятки» (B9) заявив президент Румунії Клаус Йоганніс, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми працюємо над створенням євроатлантичного центру оборони, який розташовуватиметься у Бухаресті»,- повідомив Йоганніс.

За його словами, під час дискусії президентів підкреслено, що дестабілізаційні дії Росії в регіоні викликають «занепокоєння і відчуття недостатнього рівня безпеки».

Він наголосив, що нинішня безпекова ситуація у Чорному морі доводить: «НАТО й надалі має зміцнювати можливості з відлякування й оборони, особливо на східному фланзі, діючи разом від Балтійського до Чорного моря».

Йоганнес зазначив, що НАТО має й надалі залишатися активним у східному сусідстві з метою зміцнення обороноздатності та можливостей східних сусідів реагувати на виклики, з якими вони стикаються.

Як відомо, президент США Джо Байден і генсекретар НАТО Єнс Столтенберг взяли участь у саміті «Бухарестської дев’ятки» на рівні глав держав, який відбувся в гібридному режимі у понеділок у Бухаресті. Гібридний характер саміту “Бухарестської дев’ятки” передбачав, що президенти Румунії та Польщі, як співорганізатори заходу брали в Бухаресті у ньому участь особисто, а решта лідерів приєдналися до саміту в онлайн-режимі.

«Бухарестську дев’ятку» було утворено в 2015 році за ініціативою Румунії та Польщі. До її складу входять Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія. Одним з питань, яке обговорюватиметься на саміті, буде безпекова ситуація в Україні та її євроатлантичне майбутнє.
 

Ще на цю тему