НАТО оголосило про офіційний старт флагманських навчань Steadfast Defender 2021

13:20 07.05.2021

Флагманським навчанням НАТО «Steadfast Defender 2021» дано офіційний старт. 

Навчання покликані гарантувати, що сили Альянсу навчені, здатні діяти спільно і готові відреагувати на будь-яку загрозу з будь-якого напрямку. Ці навчання продемонструють цінність спільної роботи Північної Америки і Європи для забезпечення безпеки країн в більш складних умовах безпеки.

Про це заявляє НАТО на своєму офіційному сайті, пише ZN,UA.

Навчання пройдуть з 20 травня по 22 червня і в них візьмуть участь понад 20 союзників і партнерів НАТО з Північної Америки і Європи.

«Навчання перевірять готовність і військову мобільність НАТО - війська будуть розгорнуті на суші і на морі, від Північної Америки до Чорноморського регіону та біля узбережжя Португалії. Навчання з більш ніж 9000 військовослужбовців демонструють, що у НАТО є можливості і рішучість захистити всіх союзників від будь-якої загрози », - сказав генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

Steadfast Defender 2021 підвищить здатність НАТО колективно реагувати на напад. Географічне положення, масштаби розгортання на морі, суші і в повітрі і діапазон задіяних військових можливостей відображають рішучість НАТО стримувати і обороняти в євроатлантичному регіоні.

Навчання також стануть першим великим випробуванням адаптованої структури командування НАТО. У ньому будуть задіяні два нових командування, одне з яких зосереджено на логістиці, Об'єднане командування підтримки і забезпечення (JSEC), що базується в Ульмі, Німеччина, а інше - в Північній Атлантиці, Об'єднане командування сил Норфолк (JFCNF), що базується в Норфолку, Вірджинія, в США.

Розмір і масштаби навчань «Steadfast Defender 2021» стануть перевіркою на здатність НАТО перекинути велику кількість військ, обладнання та матеріалів через Атлантику і Європу відповідно до сценарію навчань. Швидке розгортання підкріплень з Північної Америки, пересування по європейському континенту і інтеграція багатонаціональних військ зміцнять готовність і стримуючу позицію командування операцій союзників.
 

Ще на цю тему