Джемілєв: «Ціна, яку повинен заплатити Путін за воду – це звільнення Криму»

17:01 06.05.2021

Національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає єдиним варіантом вирішення водної проблеми Криму – повернення півострова під контроль України.

«Максимальна ціна, яку повинен заплатити Путін за воду – це звільнення Криму. Більше нічого», – сказав він в інтерв'ю виданню «Обозреватель».

За словами Джемілєва, пропоновані російською владою варіанти вирішення проблеми водопостачання Криму є «виключно декларативними».

«Видобуток прісної води з дна Азовського моря анонсував Путін. Потім Аксенов сказав, що поки немає наукового обґрунтування, що там достатньо води, що проводити дослідження дуже дорого. Кілька місяців тому вони збиралися відмовитися від цієї ідеї. І ось знову заговорили. Мабуть, просто жителям час від часу треба давати якусь надію», – сказав Джемілєв.

Наразі, на його думку, поточна проблема з водою в Криму пов'язана з нераціональним використанням наявних запасів, а також із переселенням на півострів росіян.

«Росіяни самі погіршують проблему з водою в Криму. Ведеться будівництво для нових переселенців з Росії. За нашими оцінками, вони привезли вже близько пів мільйона людей. Зараз викопали десятки нових артезіанських колодязів. Через активну експлуатацію в них починає надходити вже не питна вода. Тоді ці колодязі закривають і починають копати в іншому місці. І так по всьому Криму», – додав Джемілєв.

Реакції російської сторони на це поки немає. У Кремлі неодноразово заявляли, що тема територіальної приналежності Криму закрита.

Раніше президент Росії Володимир Путін сказав, що запаси прісної води є в прилеглих до Криму акваторіях, під Азовським морем. Пізніше російський глава Криму Сергій Аксьонов повідомляв, що фахівці розпочали роботи з обґрунтування можливості видобутку прісної води під Азовським морем.

Віцепрем'єр-міністр Росії Марат Хуснуллін, перебуваючи в Криму, запевнив, що півострів «забезпечений водою на найближчі роки». Він також анонсував на початок літа старт робіт з буріння свердловин для забезпечення півострова технічною водою.

19 квітня в Радміні Криму повідомили, що наповнюваність водосховищ півострова за тиждень скоротилася, тому в Криму триває економія води. Найбільш складна ситуація з водопостачанням – в Алушті.

Ще на цю тему