Претензії українських підприємств до РФ через окупацію Криму і Донбасу перевищують $4,5 млрд – Єнін 

10:20 05.05.2021

Загальна сума претензій українських підприємств до РФ через агресію Росії на Донбасі та окупацію Криму складає понад $4,5 млрд.

Позови підприємств, які втратили власність і прибуток через дії Росії в Киму та на Донбасі, подані у понад 12 комерційних арбітражів. 

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі телеканалу «Дом», пише Центр журналістських розслідувань.

«Наші позовні претензії обчислюються понад 4,5 млрд дол. І ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили прибуток, щоб звертатися в арбітражі й відсуджувати, відсуджувати й ще раз відсуджувати у російської сторони все, що вони втратили», – сказав Єнін.

Він зазначив, що процеси тільки почалися, але вже є перші позитивні результати.

«Якщо говорити про комерційні арбітражі, у нас їх понад 12. А по трьох з них, як мінімум, є вже перші позитивні рішення. Це сукупно десь приблизно 250 млн дол.», – повідомив заступник міністра.

За його словами, головні позови ще попереду, «той же «Нафтогаз» успішно пройшов юрисдикційну фазу».

Він вказав, що Росія намагається оскаржити рішення комерційних арбітражів.

«Але це не зупиняє рішення, які вступили в законну силу. Тому нараховується пеня, а все це лягає на плечі простого російського платника податків, який в якийсь момент скаже «а куди йдуть наші гроші?»… І скільки б російська сторона не відтягувала наступ наслідків, це все більш і більш здорожує ціну», – наголосив заступник міністра.

Він акцентував, що рано чи пізно рішення за цими та іншими міжнародними позовами обтяжать ситуацію для РФ, «яка опиниться в абсолютній ізоляції».

«Яка змушена буде оплачувати багатомільярдні рахунки за програними позовами. Все це рано чи пізно призведе до того, що ми відновимо мир на нашій землі. Ми доведемо людям, що справедливість є, і ми будемо пишатися тим, що змогли зробити це», – резюмував Єнін.
 

Ще на цю тему