«Справа Джемілєва»: суд в Армянську з другої спроби погодився викликати співробітника ФСБ на вимогу захисту

17:01 30.04.2021

«Міський суд» в Армянську, 30 квітня, під час засідання у справі національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, якого судять у Криму заочно, з другої спроби задовольнив клопотання захисту про виклик до суду як свідка співробітника ФСБ.

Він раніше заперечував перетин держкордону Росії підсудним, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Після першої відмови задовольнити це клопотання адвокат Микола Полозов заявив відвід судді Венері Ісроїловій. Він пояснив свою вимогу «вмотивованістю і зацікавленістю» судді в результаті справи. Суддя у відведенні відмовила, а потім все ж таки задовольнила клопотання Полозова про виклик згаданого свідка.

Управління Слідкому Росії в Криму 13 квітня 2020 року висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу: «перетин держкордону Росії іноземним громадянином, в'їзд яким до Росії не дозволений, вчинений групою осіб за попередньою змовою (ч. 3 ст. 322 КК Росії); недбале зберігання вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ст. 224 КК України); незаконне придбання і зберігання боєприпасів (ч. 1 ст. 222 КК Росії)».

Раніше сторона захисту у справі національного лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва виявила порушення в матеріалах справи, вивчених під час судового засідання підконтрольного Росії міського суду Армянська 5 березня. Зокрема, як стверджує адвокат Микола Полозов, порушення стосувалися матеріалів, підготовлених слідчим. На засіданні суду 5 березня стало відомо, що Джемілєву продовжили заборону на в'їзд до Криму на 15 років – до 5 березня 2034 року.​

Ще на цю тему