Найбільша фракція Європарламенту виступила за розширення санкцій проти РФ

09:40 27.04.2021

Фракція Європейської народної партії (ЄНП), найбільша в Європейському парламенті, виступає за розширення санкцій проти Росії, у тому числі відключення РФ від SWIFT і зупинки газопроводу «Північний потік-2».

Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті фракції перед початком пленарного тижня у Європарламенті.

У середу, 28 квітня, з ініціативи ЄНП Європейський парламент обговорить, а потім проголосує за резолюцію, яка засуджує нарощування російської військової могутності навколо України, а також інші кричущі порушення прав людини і міжнародного порядку Кремлем, зокрема, справу Навального і напад російських спецслужб на Чехію.

«Група ЄНП вважає колективним обов'язком Європи підтвердити свою підтримку України і закликає держави-члени ЄС і Європейську комісію прийняти чіткі і рішучі заходи проти Росії в разі подальшої ескалації.

Це повинно відбутися шляхом негайного припинення імпорту російської нафти і газу, зупинки будівництва трубопроводу «Північний потік - 2», виключення Росії з системи SWIFT і заморожування рахунків олігархів та заборони їм в'їзду в ЄС».

Раніше глава фракції «Європейської народної партії» Манфред Вебер закликав надіслати «недвозначне послання російському керівництву» щодо ситуації на кордонах України.

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вказали Росії на зрив мирних зусиль із урегулювання ситуації на сході України та закликали припинити військові провокації й ескалацію.
 

Ще на цю тему