Російський суд продовжив арешт фігуранту бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір»

09:40 23.04.2021

Південний військовий окружний суд у російському Ростові-на-Дону 21 квітня продовжив запобіжний захід фігуранту бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Зекір'ї Муратову на три місяці – до 17 серпня.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» із посиланням на адвоката заарештованого, пише Крим.Реалії.

«Прокурор заявив клопотання про продовження строку тримання під вартою на три місяці – до серпня. Сторона захисту заперечувала, з урахуванням того, що мій підзахисний є інвалідом, усі докази у справі зібрані, процесуально оформлені, що спроб втекти він не скоював і не планує», – розповіла активістам адвокат Ліля Гемеджи.

Нагадаємо, в грудні 2020 року стало відомо, що Зекір'ю Муратова етапували з Криму до Росії. У січні 2021 року адвокат Едем Семедляєв заявив, що етапування кримського татарина в СІЗО-1 Ростова-на-Дону в сусідній Росії порушують презумпцію невинуватості.

Російські силовики затримали Зекір'ю Муратова 7 липня того 2020 року. ФСБ звинувачує його в участі в осередку «Хізб ут-Тахрір».

Дії російських силовиків засудили в Представництві Президента України в АРК, а Головне управління Національної поліції в АРК і Севастополі почало кримінальне провадження за фактом обшуків за ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканності житла) і за ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).
 

Ще на цю тему