Велика Британія розширить навчально-тренувальну місію з підготовки українських військовослужбовців

12:00 21.04.2021

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак 19-20 квітня відвідав Велику Британію з офіційним візитом, під час якого зустрівся з начальником штабу оборони Великої Британії генералом Ніколасом Картером.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку в Фейсбук Генштабу ЗСУ.

Зазначається, що під час зустрічі сторонами були обговорені питання розвитку військового співробітництва між Збройними силами України і Великої Британії, зокрема, була досягнута домовленість про розширення навчально-тренувальної операції «ORBITAL» до місії по обміну досвідом і підписано відповідну технічну угоду.

Під час зустрічі також йшлося про досягнення Україною військових критеріїв членства в НАТО, чому також сприяє участь у спільних військових навчаннях та багатонаціональних операціях з підтримання миру і безпеки, а також про підтримку безпеки в Чорноморському регіоні.

«Британська сторона також очолює ініціативу підготовки Військово-морських сил ЗСУ та підтримує оборонну реформу в Україні», - зазначив начальник штабу оборони Великої Британії.

Головком ЗСУ подякував британській стороні за допомогу, яку надають британські інструктори і стратегічні радники в підвищенні бойових можливостей Збройних сил України в частині їх підготовки. «Така допомога сприяє набуттю сумісності з силами Альянсу, що є однією з наших головних завдань», - зазначив Хомчак.

У рамках двостороннього військового співробітництва військовослужбовцями ЗС Великої Британії вже підготовлено понад 20 тисяч військовослужбовців ЗСУ.

Уряд Великої Британії у 2015 році прийняв рішення про створення тренувальної групи британських інструкторів (операція «ORBITAL») для надання допомоги з розвитку оперативних і бойових можливостей ЗСУ.
 

Ще на цю тему