Росія висилає двох болгарських дипломатів

17:41 20.04.2021

Міністерство закордонних справ РФ оголосило «персонами нон грата» двох співробітників посольства Болгарії в Москві. 

Про це передає Укрінформ із посиланням на сайт МЗС РФ.

«20 квітня посол Болгарії А.Кристін був запрошений до МЗС Росії, де йому була вручена нота Міністерства про оголошення «persona non grata» першого секретаря консульської служби Посольства Болгарії в Росії Н.Панайотова і першого секретаря служби з торгово-економічних питань Посольства Болгарії в Росії Ч.Христозова», – йдеться в повідомленні.

Зазначеним співробітникам наказано залишити територію РФ протягом 72 годин. Уточнюється, що цей захід є відповіддю на ухвалене в березні болгарською стороною «рішення оголосити «persona non grata» двох співробітників посольства Росії в Софії».

Як відомо, в березні 2021 року в Болгарії затримали групу місцевих чиновників, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії. Тоді ж Софія оголосила про висилку двох російських дипломатів, які, за її словами, вели розвідувальну діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

Напередодні, 17-18 квітня, Росія і Чехія взаємно вислали по 20 співробітників посольств з Москви і Праги. Приводом до цього послужили заяви влади Чехії про те, що російські спецслужби причетні до вибухів військових складів у Врбетіце в 2014 році.

Ще на цю тему