Байден оголосив про надзвичайний стан через загрозливу діяльність РФ

08:10 16.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про надзвичайний стан у зв’язку з «надзвичайною загрозою» через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.

Про це йдеться у листі до Конгресу США, який супроводжує указ «щодо блокування власності у зв’язку зі специфічною шкідливою зовнішньою діяльністю уряду РФ», оприлюдненому Білим домом, пише Європейська правда.  

«Повідомляю, що я видав наказ про оголошення національного надзвичайного стану у зв’язку з нетиповою та надзвичайною загрозою для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки США, що створюється специфічною шкідливою зовнішньою діяльністю уряду Російської Федерації», – йдеться у тексті. 

Серед таких дій Байден називає спробу зірвати підірвати проведення вільних і чесних демократичних виборів, а також підірвати демократичні інституції у США та країнах-партнерах і союзниках, участь Росії та сприяння злочинній кібердіяльності, спрямованій проти США і союзників, сприяння та використання транснаціональної корупції для впливу на іноземні уряди.

Також це здійснення «екстериторіальної діяльності, спрямованої проти дисидентів або журналістів, дії для підриву безпеки у країнах та регіонах, важливих для нацбезпеки США, порушення усталених принципів міжнародного права, включно з повагою до територіальної цілісності країни. (Все це) складає нетипову і надзвичайну загрозу для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки Сполучених Штатів», – підсумовує Байден. 

Лист додається до відповідного указу Джо Байдена «щодо блокування власності у зв’язку зі специфічною шкідливою зовнішньою діяльністю уряду РФ». 

Указ передбачає блокування у США активів осіб, яких США визнають відповідальними за, або причетними у прямий або непрямий спосіб до:

- злочинної діяльності РФ через кібертехнології,

- її втручання у вибори в США або іншій країні, 

- дій, що підривають демократичні процеси або інституції у США чи інших країнах, 

- транснаціональної корупції

- вбивств чи завдання фізичної шкоди громадянам США або їхніх партнерів;

- дій, що підривають мир, безпеку, політичну стабільність або територіальну цілісність США, країн-союзників та партнерів;

- оманливих транзакцій чи інших спроб обійти санкції США, включно з використанням цифрової валюти; 

Як випливає з документа, такі санкції можуть торкнутися осіб, які займали вищі керівні посади в уряді РФ, організаціях, які були причетні до вищезазначеної діяльності або які є «політичним підрозділом, агентством або інструментом уряду РФ», а також їхніх безпосередніх близьких – другого з подружжя та повнолітніх дітей.

Блокування власності можливе у тому числі за матеріальну, фінансову або технологічну підтримку зазначених видів діяльності або осіб з цього переліку.

Нагадаємо, раніше 15 квітня Сполучені Штати оголосили про видворення 10 російських дипломатів та нові санкції щодо Росії за втручання у вибори і зловмисну ​​кібердіяльність.

Ще на цю тему