Кремль продовжить використовувати різну тактику для підриву впливу США

17:45 14.04.2021

Розвідка США опублікувала щорічний звіт, в якому оцінила зовнішні ризики для країни. Сьогодні у Вашингтоні загрозою називають Китай, Росію, Іран і Північну Корею. На тлі погіршення відносин між Росією і Заходом, а також слів російського міністра закордонних справ Лаврова, який назвав «тупий» лінію США відносно РФ, в розділі про Росію розвідка пише, що Кремль продовжить підривати американські інтереси у світі та може посилити свій вплив в Закавказзі й в Білорусі.

Розвідка США назвала главу по РФ «Російські провокаційні дії», але також озаглавлені й частини звіту щодо Ірану та Північної Кореї. А перша частина звіту називається «Спроба Китаю домогтися глобальної влади», пише ZN.UA.

У Вашингтоні кажуть, що Росія продовжить розширювати «стратегічне співробітництво» з Китаєм і буде представляти «одну з найсерйозніших розвідувальних загроз» для Сполучених Штатів.

CBS News пише, що звіт підготували 18 розвідувальних служб США. Опублікували лише несекретну його частина з 27 сторінок. У ній говориться, що ці 4 країни показали свої наміри та здатність просувати власні інтереси коштом Сполучених Штатів та їхніх союзників, всупереч пандемії коронавірусу. Основні противники США використовують військові методи, можливості в кіберпросторі та інші методи для ослаблення впливу США і їх союзників. Розвідка каже, що країни можуть посилити стару загрозу застосування зброї масового ураження.

Згадали у звіті й вакцинну дипломатію Китаю та Росії, коштом якої Пекін та Москва намагаються отримати перевагу.

Розвідка каже, що Росія продовжить використовувати різну тактику для підриву впливу США, і спробує розколоти Захід, послабити союзи, щоб показати свою здатність впливати на світові події. РФ також спробує проявити себе як великого гравця в новому багатополярному міжнародному порядку, вважає американська розвідка.

При цьому американська розвідка стверджує, що Росія не хоче прямого конфлікту з військовими США і буде шукати можливості для «прагматичного співробітництва» з Вашингтоном.

Ще на цю тему