З фігуранта «справи Кашка» у Криму зняли судимість

11:00 13.04.2021

В окупованому Криму фігуранту «справи Веджіє Кашка» Казиму Аметову, обвинуваченому у вимаганні, скасували умовний термін і зняли з нього судимість.

Про це повідомляє в Фейсбуці Кримська солідарність, передає Укрінформ.

«Казиму Аметову, засудженому у кримінальній «справі Веджіє Кашка», скасували умовний термін і зняли з нього судимість», - йдеться у повідомленні.

Відзначається, що адвокат Еміль Курбедінов звернувся до «суду» з клопотанням, в якому вказав, що його підзахисний «у період випробного терміну не вчинив жодного проступку і позитивно характеризується за місцем проживання».

Сторона обвинувачення проти клопотання не заперечила, у зв'язку з чим «суддя» Євген Риков його задовольнив, мотивуючи тим, що в Аметова «минуло більш ніж половина терміну, він поводився належним чином і не порушив умови тримання».

У квітні 2019 року Казима Аметова визнали винним за ст. 163 КК РФ (Вимагання), за що йому призначили умовне засудження з випробним терміном на три роки.

23 листопада 2017 року у Сімферополі силовики затримали Асана Чапуха, Казима Аметова і Бекіра Дегерменджи та Руслана Трубача, вони допомагали ветерану кримськотатарського національного руху, 83-річній Веджіє Кашка повернути гроші, які їй заборгував громадянин Туреччини Юсуф Айтан.

У судовому процесі фігуранти неодноразово заявляли, що ці обвинувачення сфабриковані. За їх словами, вони неодноразово намагалися переконати громадянина Туреччини повернути сім тисяч доларів родині Веджіє Кашка.

Затримання фігурантів сталося в ту мить, коли Юсуф Айтан нібито мав передати Веджіє Кашка зазначену суму.

Ще на цю тему