Після заяв про катування, затриманому в Криму Єсипенку погрожували співробітники ФСБ РФ

20:00 09.04.2021

Співробітники ФСБ Росії в окупованому Криму погрожували розправою заарештованому позаштатному співробітникові Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владиславу Єсипенку після того, як він на суді в Криму звинуватив ФСБ у тортурах.

Про це 9 квітня Крим.Реалії повідомив адвокат Єсипенка Олексій Ладін після зустрічі зі своїм підзахисним.

«Нам вдалося поговорити із самим Владиславом. Єсипенко пояснив, що після судового засідання, на якому він зробив заяву про катування, його вивозили в оперативний відділ, управління ФСБ в Сімферополі на вулиці Пушкіна, де оперативники ФСБ погрожували йому фізичною розправою, якщо він відмовлятиметься від своїх нібито свідчень. Від тих свідчень, в яких він себе обмовив», – розповів Ладін.

Адвокат повідомив, що фізичного насильства або тортур співробітники ФСБ Росії до Єсипенка більше не застосовували.

Публічних коментарів співробітників ФСБ Росії з приводу цієї заяви Ладіна немає.

Єсипенко, якого в березні затримали в Криму російські спецслужби за підозрою у «співпраці з українськими спецслужбами і зберіганні боєприпасів», вперше особисто на засіданні суду в Сімферополі 6 квітня заявив про тортури з боку російських спецслужб. Це перше засідання суду, на яке допустили незалежних адвокатів. Воно проходило в закритому режимі через пандемію COVID-19. На суді Єсипенко також відмовився від адвоката за призначенням Віолетти Синєглазової. Водночас суд не підтримав скаргу незалежних адвокатів на арешт, залишивши Єсипенка під вартою до 11 травня.

Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай заявив, що РВЄ/РС обурене, дізнавшись, що затриманий фрілансер Радіо Свобода (Крим.Реалії) Владислав Єсипенко свідчив про те, що зазнав «тортур і побиття», за допомогою яких з нього намагалися вибити незаконне зізнання.
 

Ще на цю тему