Експрезидент Вірменії Кочарян подав до суду на прем'єра Пашиняна
Колишній президент Вірменії Роберт Кочарян подав судовий позов проти прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна, вимагаючи від нього спростувати «публічно виголошений наклеп».
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Прессекретарка команди адвокатів Кочаряна Еліна Саакова розповіла, що мова йде про висловлювання Пашиняна на мітингу 1 березня 2021 року. Як компенсацію моральної шкоди позивач вимагає 4 млн драмів (близько $7,5 тисяч).
На мітингу своїх прихильників у Єревані 1 березня 2021 року Пашинян стверджував, що обвинувачені в рамках кримінальної справи про скинення конституційного ладу намагаються затягнути судовий процес «з надією на повторну узурпацію влади».
«Ці люди у 2008 році, перебуваючи при владі, вивели армію проти народу, щоб народ не зміг реалізувати своє право волевиявлення. «Справу 1 березня», за моєю оцінкою, розкрито. Але вбивці не розкриті, оскільки слідчі органи сфальсифікували докази. І сьогодні ж ці люди намагаються вивести армію проти народу», – заявив тоді глава уряду Вірменії.
Зазначимо, що звинувачення з Кочаряна у скиненні конституційного ладу знято. 6 квітня суд у Єревані припинив кримінальний процес за статтею про скинення конституційного ладу у зв'язку з відсутністю складу злочину. Кримінальне переслідування за цією статтею було припинено і стосовно колишнього міністра оборони Вірменії Сайрана Оганяна, ексначальника Головного штабу ЗС країни Юрія Хачатурова, а також колишнього керівника апарату президента, ексвіцепрем'єра Армена Геворкяна.
26 березня, Конституційний суд Вірменії визнав, що кримінальна стаття про скинення конституційного ладу не відповідає двом статтям Основного закону країни.
Нагадаємо, Кочаряна заарештували в Єревані в липні 2018 року. Його звинуватили в скиненні конституційного ладу під час подій березня 2008 року. Тоді Кочарян готувався передати президентські повноваження переможцю на виборах Сержу Саргсяну. Незгодні з офіційними результатами виборів прихильники кандидата в президенти Левона Тер-Петросяна, серед яких був і нинішній прем'єр-міністр Вірменії Пашинян, організували тоді в Єревані масові акції протесту. Протягом заворушень, що виникли під час розгону цих демонстрацій, загинули 10 людей, більш ніж 250 осіб отримали поранення.
У червні 2020 року Кочаряна звільнили з-під варти після сплати близько 4 млн доларів застави.
Ще на цю тему
- 18.01.2023 Армяне признают: Позиция Баку на мировой арене сильнее Еревана благодаря Президенту Ильхаму Алиеву
- 10.01.2023 Премьер-министр Армении: Предложения образовать Союзное государство с Россией и быть не может
- 27.12.2022 Пашинян на зустрічі з Путіним звинуватив його у бездіяльності російських "миротворців" у Карабаху
- 17.12.2022 Прем'єр Вірменії прийняв у Єревані главу британської МІ6
- 13.12.2022 Пашинян и Путин обсудили ситуацию в Лачинском коридоре
- 08.12.2022 Армения создаст Службу внешней разведки
- 02.12.2022 Вірменія та Угорщина домовились про відновлення дипвідносин
- 16.04.2022 Ованнисян: Пашинян ведет Армению к войне и может превратить ее в антироссийский плацдарм
- 02.04.2022 Парламент Армении наделил премьер-министра Армении правом назначать и.о. глав общин
- 14.03.2022 Руководитель Администрации президента Армении освобожден от занимаемой должности
- 17.02.2022 Фракция «Армения» приняла решение восстановить свое участие в работе международных организаций
- 02.02.2022 Команда Пашиняна выдвинула кандидата на пост президента Армении