Фігуранту «справи Хізб ут–Тахрір» Теймуру Абдулаєву знову продовжили термін утримання в ШІЗО

20:01 08.04.2021

Фігуранту сімферопольської «справи Хізб ут–Тахрір» Теймуру Абдулаєву знову продовжили термін утримання в ШІЗО на 15 діб, незважаючи на поганий стан здоров'я.

Про це повідомляє мати політв'язня Діляра Абдуллаєва на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні закінчився термін останнього покарання і моєму синові дозволили дзвінок, і з сьогоднішнього дня продовжили ще на 15 діб в шізо. Так, для відправлення в ШІЗО потрібно покарати за порушення, і Тимур вже не веде облік за що і чому», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що 12 жовтня 2016 року російські силовики в результаті масових обшуків в с. Строганівка Сімферопольського району затримали п'ятьох представників корінного кримськотатарського народу - Узеіра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова. Їх звинуватили в участі, забороненої на території Російської Федерації організації «Хізб ут–Тахрір». Їм інкримінують статтю 205.5 Кримінального Кодексу РФ ( «організація діяльності терористичної організації і участь в ній»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ виніс вироки фігурантам сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір». Теймура Абдуллаєва засудили до 17 років колонії суворого режиму з обмеженням свободи на термін 1 рік і 6 місяців, Рустема Ісмаїлова - до 14 років, Узеіра Абдуллаєва - до 13, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова - до 12 років.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув'язнення фігурантам сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців.18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ виніс вироки фігурантам сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір». Теймура Абдуллаєва засудили до 17 років колонії суворого режиму з обмеженням свободи на термін 1 рік і 6 місяців, Рустема Ісмаїлова - до 14 років, Узеира Абдуллаєва - до 13, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова - до 12 років.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув'язнення фігурантам сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців.

Ще на цю тему