Поблизу Криму формують підрозділи з 4 тисяч українських військовозобов'язаних

19:15 08.04.2021

У Херсонській області 7 квітня стартували десятиденні навчальні збори територіальної оборони. Як повідомив на брифінгу голова Херсонської ОДА та керівник зони територіальної оборони Херсонської області Сергій Козир, нинішні навчальні збори є позаплановими.

Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

«Зараз у зв'язку з подальшою мілітаризацією Росією тимчасово окупованого півострова Крим, збільшенням чисельності їхніх військ поблизу державного кордону України, головнокомандувачем Збройних сил України ухвалено рішення про проведення позапланових навчальних зборів 124 окремої бригади ТрО на території нашої області з 7 до 16 квітня», – повідомив Козир.

За його словами, на Херсонщині формуються 8 підрозділів ТРО загальною кількість понад 4 тисяч військовозобов'язаних – це окремий стрілецький батальйон, окрема бригада ТрО в складі управління і 6 окремих батальйонів.

«Херсонщина лідирує щодо територіальної оборони. Це вже четверті навчальні збори... Всі хлопці, яких ми призвали, – наші громадяни, наші земляки, практично всі з них брали участь у попередніх трьох навчальних зборах. Є і досвід, і знання», – повідомив на брифінгу військовий комісар Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Зіньковський.

6 квітня командування Сухопутних військ України оголосило про проведення військових зборів сил територіальної оборони в південних регіонах країни, в тому числі поблизу адмінкордону Криму з Херсонською областю.

У березні головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив, що Росія під виглядом підготовки до стратегічних навчань «Захід-2021» стягує з усієї території тактичні групи до східних кордонів України. Він також зазначив, що російські війська, які перекидали до анексованого Криму з Новоросійська і Ставрополя на навчання в березні, продовжують залишатися на півострові.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявляв, що Росія «переміщує війська в межах власної території на свій розсуд, і це нікого не повинно стосуватися», також він запевнив, що «Україні та іншим країнам нема чого боятися».

Ще на цю тему