Росія готова стати на захист жителів Донбасу – адміністрація Путіна

17:01 08.04.2021

Заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив: якщо Київ почне бойові дії на Донбасі, то це стане «початком кінця України», оскільки Росія готова захищати жителів регіону.

«Все залежить від того, який масштаб буде пожежі. Якщо там буде, як каже наш президент, влаштована Сребрениця, мабуть, змушені будемо встати на захист», повідомляє Украинская правда.

За словами Козака, зараз на Донбасі є «загартовані в боях озброєні формування», які здатні тримати оборону, і необхідності захищати поки немає. Але, він додав, що «все залежить від іншої сторони».

За словами Козака, Росія не прагне «різати суверенітет» України або захоплювати її території, а «зацікавлена ​​в стабільній державі біля своїх кордонів».

Він також заявив, що не бачить зв'язку між поїздкою президента України Володимира Зеленського на Донбас і загостренням у регіоні. За словами Козака, «це один з елементів інформаційної роботи, піар-активності, яку проводять всі політики, включаючи Зеленського».

Заступник глави адміністрації президента РФ також вважає, що у Києва немає намірів «розв'язувати повномасштабний конфлікт» на Донбасі, а те, що відбувається на сході України, він назвав «піар-діями, які супроводжуються імітацією військової загрози».

На думку Козака, конфлікт на Донбасі можна врегулювати за рік, якщо «діяти послідовно і дотримуватися раніше досягнутих домовленостей».

Збройні формування РФ вдаються до постійних провокацій та порушень режиму припинення вогню. Вранці 8 квітня російсько-окупаційні війська вбили бійця ОС, це 11-та втрата за два тижні.

Ще на цю тему